ETYKA I TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE LEŻĄ U PODSTAW WSZYSTKICH NASZYCH DZIAŁAŃ

NASZE PRODUKTY

Naszym światem jest kolor

Oferujemy szeroką gamę kolorów, która wpisuje się w potrzeby identyfikacji wizualnej firm, odzieży promocyjnej, odzieży dla drużyn sportowych, a także mundurków szkolnych. Aby Twoje życie było prostsze, nasze kolory są spójne, skoordynowane i harmonijnie się uzupełniają w obrębie linii odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej. W naszym olbrzymim marokańskim zakładzie barwienia stosujemy wyłącznie najlepsze, przyjazne dla środowiska barwniki, a doskonałą zgodność kolorów uzyskujemy przeprowadzając rygorystyczne kontrole każdej partii z osobna, dzięki czemu wszystkie zamówienia są spójne kolorystycznie. Na naszej witrynie internetowej udostępniamy wyszukiwarkę, która pomoże Ci znaleźć dokładnie to, czego potrzebujesz. Od podstawowych bestsellerów po klasyczne barwy neutralne i jaskrawe odcienie, oferowane miłośnikom kolorów Everything Under the Sun!

Wszystkie nasze ubrania są przeznaczone do zdobienia

Fruit of the Loom działa w branży producentów odzieży do zdobienia i dostarcza najlepszych ubrań do wszystkich rodzajów dekoracji. Naszą odzież produkujemy sami, dzięki czemu możemy wprowadzać innowacje w sposobie produkcji i tworzyć materiały, które zapewniają niezawodne powierzchnie do zdobienia.

NASZE CERTYFIKATY

Certyfikat WRAP

Na dowód naszego zaangażowania w zachowanie najwyższych standardów etycznych stosujemy reguły WRAP. Certyfikat WRAP (Worldwide Responsible Accredited Production) to zakrojony na największą skalę na świecie program akredytacyjny, który choć popierany przez przemysł odzieżowy, jest programem całkowicie niezależnym. Certryfikat WRAP ma na celu zapewnienie legalnych, humanitarnych i etycznych procesów produkcyjnych na całym świecie. Aby uzyskać ceryfikat dla wszystkich naszych zakładów jak również zakladów naszych dostawców, podlegamy regularnej kontroli i musimy spełnić 12 reguł WRAP. Dotyczą one takich dziedzin jak przepisy o miejscu pracy, korzystanie z pracy dzieci, godziny pracy, przepisy BHP, formy dyskryminacji i bezpieczeństwa. Nasze cerytyfikaty po raz kolejny udowadniają, że możecie nam ufać. Fruit of the Loom działa zgodnie z najwyższymi standardami etycznymi i ekologicznymi.

Certyfikat Oeko-Tex

Wszystkie nasze artykuły odzieżowe, zarówno wyprodukowane przez nas jak i przez kontrahentów, posiadają certyfikację Normy 100 Oeko-Tex, która gwarantuje, że nie zawierają żadnych substancji szkodliwych dla człowieka lub środowiska. Oeko-Tex to znany na świecie system badania i certyfikacji tekstyliów. Kryteria badawcze są ujednolicone na całym świecie; wśrod nich znajdują się testy na odczyn pH, pestycydy i ciężkie metale. Odzież otrzymuje atest Oeko-Tex jedynie wtedy, gdy badania nie wykryją w niej żadnych szkodliwych substancji.

Członek amfori

Członek amfori, wiodącego, globalnego stowarzyszenia biznesowego, wspierającego otwarty i zrównoważony handel. Wzmacniamy społeczną odpowiedzialność naszego łańcucha dostaw poprzez amfori BSCI. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.amfori.org.

NASZA BAWEŁNA

Quality garments start with quality cotton

Jesteśmy dumni z tego, że do produkcji naszej wysokiej jakości odzieży stosujemy jedynie najlepsze tkaniny, począwszy od najlepszej surowej bawełny. Jako firma zaangażowana w przestrzeganie praw człowieka do produkcji naszej odzieży stosujemy jedynie etycznie uzyskaną przędzę. Nie stosujemy bawełny z Uzbekistanu. Wymagamy również od wszystkich naszych dostawców i partnerów biznesowych, aby nie zamawiali bawełny bezpośrednio z Uzbekistanu lub ze źródeł, które mogą wykorzystywać przędzę z Uzbekistanu do wytwarzania jakichkolwiek produktów, które stosujemy. Większość naszej surowej bawełny pochodzi ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki zastosowaniu najlepszej jakości surowców oraz najnowszych procesów technologicznych, nasze tkaniny spełniają wszystkie stawiane im wymagania. Przy produkcji naszych T-shirtów ze 100-procentowej bawełny stosujemy gęstszy splot zapewniający bezkonkurencyjną jakość nadruku, a dzięki rewolucyjnej technice dziania we wszystkich naszych bluzach zewnętrzna strona dzianiny jest wykonana z bawełny, a poliester znajduje się jedynie na jej spodzie. Dzięki tej technice każda bluza ma lepszą trwałość i doskonałą odporność na mechacenie.

NASZA PRODUKCJA

Etyka i troska o środowisko naturalne leżą u podstaw wszystkich naszych działań

Fruit of the Loom nie tylko produkuje odzież – wytwarzamy ją we właściwy sposób. Dla nas oznacza to ochronę praw wszystkich ludzi, z którymi pracujemy i troskę o środowisko naturalne. Nasze wysokie standardy spisaliśmy w kodeksie, który nazwaliśmy The Fruit Code. Powyższe nie odnosi się wyłącznie do nas – każdy dostawca, z którym pracujemy, musi spełniać pewne kryteria. Co więcej, w celu zapewnienia zgodności, przeprowadzamy niezależne audyty. Działalność zakładów Fruit jest objęta certyfikatem WRAP (niezależna, ogólnoświatowa organizacja zajmująca się kontrolą produkcji pod kątem poszanowania praw, humanitarnych warunków pracy i zasad etyki), a nasz zakład w Maroku uzyskał Złoty Certyfikat Zgodności. Stosujemy jedynie etycznie wytworzoną przędzę, a wszystkie nasze ubrania spełniają wymagania normy Oeko-Tex Standard 100, co zostało potwierdzone przez niezależne badania. To wyróżnienie potwierdza, że produkowane przez nas ubrania nie zawierają substancji szkodliwych dla ludzi lub środowiska. Nasz marokański zakład ma własną stację uzdatniania wody, która odzyskuje do 60% wykorzystywanej przez nas wody, przez co wraca ona do rzeki czystsza od tej, która trafiła do zakładu. Dzięki temu koryto rzeki całkowicie się zregenerowało, a rzeka ponownie stała się domem dla flory i fauny. Nasze referencje etyczne i środowiskowe są wzorem dla branży. Jeżeli etyczna produkcja jest ważna dla Twojej działalności – a tak być powinno – Fruit of the Loom będzie właściwym wyborem.

Pełna kontrola od początku do końca

W zbudowanym według indywidualnego projektu zakładzie w Maroku mamy pełną kontrolę nad procesem produkcji, do której Fruit of the Loom przykłada ogromną wagę. Dzięki temu możemy oferować naszym klientom dokładnie taką odzież, jakiej od nas oczekują. Nasz główny budynek zajmuje powierzchnię około 73 boisk piłkarskich i jest drugim co do wielkości obiektem w Afryce. Dzięki własnej stacji elektroenergetycznej, stacji uzdatniania wody i stacji recyklingu, jesteśmy w pełni samowystarczalni. To tam produkujemy całą naszą odzież – przeszło 2 miliony sztuk tygodniowo i gwarantujemy wysoką jakość każdej z nich. DOSTAWA DO PONAD 75 KRAJÓW!

KODEKS POSTĘPOWANIA

Fruit of the Loom operuje zgodnie z najwyższymi standardami etyki biznesu i poszanowaniem praw człowieka oraz zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi przepisami prawa. Wymagamy tego samego od naszych dostawców, licencjobiorców, dystrybutorów oraz innych partnerów biznesowych. Chociaż Firma rozumie, że w państwach, w których wytwarzane są dobra, istnieją różne systemy kulturowe, prawne i etyczne, nasz Kodeks postępowania ustanawia pewne podstawowe wymagania, którym muszą sprostać wszystkie placówki, lokalne i zagraniczne, należące i obsługiwane przez Firmę lub podwykonawców, licencjobiorców lub innych parterów biznesowych. Każdy z naszych partnerów biznesowych musi posiadać w swoich zakładach Kodeks postępowania umieszczony w widocznym miejscu, w języku angielskim oraz języku lokalnym.

Zgodność Kodeksu postępowania łańcucha dostaw

Nasza firma posiada wieloletnią tradycję prowadzenia interesów w sposób etyczny, szanując prawa człowieka oraz przepisy prawa. Wybieramy partnerów biznesowych, którzy wyznają te same wartości. Jak wykazano w Kodeksie postępowania firmy Fruit of the Loom, dążymy do utrzymania spójnych norm we wszystkich placówkach, które produkują i dystrybuują nasze produkty.

Fruit of the Loom podpisuje porozumienie w sprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku w Bangladeszu

Fruit of the Loom angażuje się w zapewnienie bezpieczeństwa pracowników wytwarzających nasze towary w Bangladeszu oraz w całym łańcuchu dostaw. W ramach tego zaangażowania, 16 grudnia 2013 roku doszło do podpisania Porozumienia w sprawie bezpieczeństwa przeciwpożarowego budynku w Bangladeszu. Była to niezależna umowa mająca na celu uczynienie wszystkich fabryk odzieżowych w Bangladeszu bezpiecznymi miejscami pracy. Jednocześnie Fruit of the Loom zamierza pozostać aktywnym członkiem Przymierza na rzecz Bezpieczeństwa Pracowników Bangladeszu. Wierzymy, że uczestnictwo w Porozumieniu i Przymierzu zapewnia nam maksimum możliwości bezpieczeństwa pracowników sektora odzieżowego w Bangladeszu.

Corporate Responsibility

Nie tylko produkujemy swoje, lecz również troszczymy się o swoich. Zatrudniamy niemal 4000 miejscowych pracowników, którzy wykonują swoje obowiązki w zakładach produkcji i szycia odzieży w systemie wielozmianowym. Otaczamy ich szacunkiem i dbamy o ich dobrobyt zapewniając liczne benefity, takie jak stała opieka zdrowotna i stomatologiczna oraz liczne szkolenia i transport. Priorytetem fabryki jest bezpieczeństwo: mamy własną straż pożarną, a każdy zatrudniony w tych nowoczesnych zakładach pracownik ma do wyjścia ewakuacyjnego nie więcej niż kilka metrów. W Maroku jesteśmy zobowiązani do wdrażania procesu produkcji generującego mniej odpadów i właśnie dlatego opracowujemy techniki, dzięki którym możemy tworzyć najwyższej jakości odzież do zdobienia, w możliwie najlepszy sposób. Całkowita kontrola procesu produkcji oznacza, że naszym usługom można zaufać w takim samym stopniu, co naszej jakości – w magazynach zawsze przechowujemy do 50 milionów sztuk odzieży, dzięki czemu możesz mieć pewność, że dostarczymy Tobie na czas to, czego potrzebujesz.

OŚWIADCZENIE O WSPÓŁCZESNYM NIEWOLNICTWIE I HANDLU LUDŹMI

Zgodnie z kalifornijską Ustawą o Przejrzystości ‎Łańcucha Dostaw (SB 657) ("CTSCA") oraz brytyjską Ustawą o Współczesnym Niewolnictwie z 2015 r. ("MSA"), następujące oświadczenie ujawnia zasady i działania Fruit of the Loom oraz spółek stowarzyszonych (zwanych łącznie "Fruit of the Loom") odnoszące się do handlu ludźmi i nowoczesnych działań związanych z niewolnictwem w globalnym łańcuchu dostaw w 2016 r.

Fruit of the Loom definiuje handel ludźmi jako akt rekrutacji, transportu, przenoszenia, przetrzymywania lub przyjmowania osób poprzez użycie siły, przymusu lub innych środków mających na celu wyzyskiwanie. Fruit of the Loom definiuje współczesną niewolę w szerokim zakresie obejmującym każdą formę służebności, przymusowej lub obowiązkowej pracy oraz handlu ludźmi.

Narzędzie to działa najlepiej na pulpicie.